Dieta 1000 Kalorii

Dieta 1000 kalorii – efekty, opinie, przepisy

Dieta 1000 kalorii to jedna z najpopularniejszych diet redukcyjnych. Jak sama jej nazwa może sugerować polega przede wszystkim na ograniczeniu przyjmowanych dziennie pokarmów, tak aby ich bilans energetyczny nie przekraczał 1000 kilokalorii w przeciągu doby.

Na dłuższą skalę jest to oczywiście dieta wyniszczająca, która może prowadzić do silnego osłabienia organizmu oraz katabolizmu mięśniowego, w krótkich okresach, odpowiednio prowadzona i przy właściwej suplementacji może przynieść zadowalające efekty.

Największy błąd popełniany przez osoby rozpoczynające tę dietę, to niewłaściwy sposób ograniczania przyjmowanych pokarmów. 1000 kalorii nie musi oznaczać głodówki – nadal powinniśmy przyjmować 5 zbilansowanych posiłków dziennie dostarczających organizmowi wszystkich niezbędnych związków odżywczych. Różnica polega jednak na tym, że ilościowo posiłki te powinny być nawet kilkukrotnie mniejsze.

Stosowanie tak drastycznej dla organizmu diety nie powinno trwać dłużej niż okres kilku tygodni (optymalnie 2). W tym czasie bowiem nasze ciało będzie „posiłkowało” się i uzupełniało braki energetyczne nadmiarem tkanki tłuszczowej i złogów tłuszczowych. Musimy jednocześnie pamiętać, że energia dostępna w mięśniach również będzie pobierana co doprowadzi do ich redukcji – w przypadku kobiet nie jest to tak duży problem jak w przypadku mężczyzn. Aby procesowi temu zapobiec i jednocześnie przyspieszyć spalanie tłuszczu warto zadbać o odpowiednią suplementację. Świetnie sprawdzi się tutaj między innymi preparat Slimcea dostępny w formie tabletek.

W 100 procentach bezpiecznym, wielokrotnie przebadany i przetestowany na własnej skórze przez dziesiątki tysięcy kobiet na całym świecie. Dieta 1000 kalorii + tabletki Slimcea to gwarancja chudej i atrakcyjnej sylwetki! W przypadku tak drastycznego planu żywieniowego warto wcześniej skonsultować się ze swoim lekarzem, czy nie istnieją jakiekolwiek przeciwwskazania w tym kierunku.