Dieta 1200 Kalorii

1200 kalorii to program dietetyczny, który eksperci żywieniowy rozpisują zazwyczaj na 7 dni. Chcąc jednak osiągnąć jak najlepsze efekty – czytaj, spalić jak najwięcej tłuszczu – możesz rozciągnąć ją nawet na 3 tygodnie. W takim przypadku konieczne jest jednak trzymanie mocnego rygoru żywieniowego i pamiętanie o serii ważnych zasad.

Dieta 1200 kilokalorii jest bowiem w dłuższym okresie czasu szkodliwa dla organizmu, podobnie jak wszystkie inne diety redukcyjne. Dorosła kobieta potrzebuje co najmniej 2 tysięcy kilokalorii, aby zapewnić organizmowi normalne funkcjonowanie. Zmniejszenie tej wartości o połowę na pewno nie wyjdzie nam na zdrowie bez konsultacji z lekarzem i odpowiedniego podejścia do diety.

Jeżeli organizm ma nie ucierpieć na diecie 1200kcal, a Ty sama chcesz zrzucić jak najwięcej tłuszczu musisz pamiętać, aby pić codziennie spore ilości zielonej herbaty i niegazowanej wody. Nie możesz pod żadnym pozorem podjadać między posiłkami, ani rezygnować z dokładnie wyznaczonych godzin kolejnych pięciu dań. Chociaż wiele poradników zaleca, aby w tym czasie zacząć również wzmożoną aktywność fizyczną to nie jest to najlepszy pomysł. Tak mała ilość dostarczanej energii nie idzie w parze z wysiłkiem fizycznym. Ogranicz się lepiej do spacerów lub krótkich wycieczek rowerowych.

Posiłki niestety nie należą tutaj raczej do urozmaiconych i będziesz musiała się przyzwyczaić do chudych kawałków grillowanego mięsa, warzyw gotowanych na parze, naturalnego ryżu, liści sałaty i bardzo chudych wędlin. Cukier idzie w odstawkę całkowicie, kawa jest tutaj ostatecznością i również powinnaś się jej wystrzegać.

Tak duża samodyscyplina żywieniowa przyniesie jednak w końcu efekty. Warto pomyśleć tutaj o dodatkowej suplementacji – na przykład sięgając po tabletki na odchudzanie. W czasie 3 tygodni świetnie sprawdzą się tabletki Slimcea. Nawet w tak krótkim okresie czasu pozwalają zrzucić do 10 kilogramów!